Ginga Mundo Capoeira

Ginga Mundo Vás zve na pravidelné tréninky capoeiry, které probíhají v našem Aikido Karlín v pondělí, středu a v pátek večer.

Capoeira [kapuera], původně brazilské bojové umění ulice, se rapidním způsobem rozšířila do celého světa a samozřejmě i v České republice tento druh pohybového vyjádření oslovil velké množství lidí. Capoeira je vnímána jako moderní aktivita, které se věnuuje zejména mladší generace.

Pro brazilské obyvatelstvo je capoeira nejen jakousi fyzickou aktivitou, ale přinesla jim pomocnou ruku v těžkých dobách kolonizátorství a rasové diskriminace.

Capoeira je unikátní kombinací bojových, tanečních a akrobatických prvků, které jsou zpestřeny hudbou a zpěvem, jenž doprovází veškeré dění v capoeiře spolu s uvolněností a hravostí. Všechny tyto elementy nemá žádné jiné bojové umění či sport, proto je capoeira atraktivní pro zúčastněné, ale i pro diváky. Capoeira je obohacena také spoustou tanců (maculelê, coco de roda, samba de roda, frevo), ty jsou spjaty s brazilskou kulturou a karnevaly.

Více informací na http://www.gingamundo.cz.