Nábor probíhá od září 2017

Jak začít s Aikido

Začít cvičit aikido je velmi jednoduché, nepotřebujete k tomu žádné předchozí zkušenosti. Naše dojo najdete na Metru B - Křižíkova.

- přijďte k nám na hodinu, která se jmenuje Nábor (11 lekcí týdně)
- první lekce je zdarma
- přineste si tepláky, tričko, přezůvky a chuť do cvičení

 

Nové zájemce přijímáme v průběhu celého roku. Další věci jako např.: fyzická kondice, předchozí zkušenosti s bojovým uměním, věk či náboženské vyznání nejsou důležité. Aikido by vás mělo především bavit. Cvičí se ve dvojicích, které se v průběhu lekce mění. Intenzitu (rychlost, nasazení, ..) vlastního cvičení si každý jednotlivec určuje podle svých schopností a možností. Pokud se chcete v Aikido zlepšovat, je vhodné cvičit nejméně dvakrát týdně. Po určité době můžete navštěvovat i další lekce: začátečníci, bokken, jo (12 lekcí týdně).

Další informace viz Aikido texty / rady začátečníkům.
Tradiční oblečení na Aikido si můžete koupit na místě.

O Aikidu

Aikido je japonské sebeobranné bojové nesoutěžní umění. Slabiku Ai lze přeložit jako: harmonii, soulad, jednotu, souznění. Slabiku Ki můžeme chápat jako: energii, duch či mysl a slabiku Do nejčastěji překládáme jako: cestu, perspektivu či hledání. Aikido lze tedy přeložit jako: „životní cesta harmonie“, „hledání souladu“, „cesta sjednocení energií“, … .

Věřím, že náš přístup i informace na stránkách pomohou při Vašem hledání. A pokud nenavštívíte naše dojo, doufám, že i návštěva této adresy Vás zaujme.

Brzy v dojo naspadanou:-)

Ondřej Malina