Aikido

Aikido je japonské sebeobranné bojové umění.

Slabiku Ai lze přeložit jako harmonii, soulad, jednotu, souznění. Slabiku Ki můžeme chápat jako energii, duch či mysl a slabiku Do nejčastěji překládáme jako cestu, perspektivu či hledání. Aikido lze tedy přeložit jako „životní cesta harmonie“, „hledání souladu“, „cesta sjednocení energií“.

Chci cvičit! O aikidu

Aikido Karlín
Aikido Karlín

Aikido Karlín

„Zřejmě slušnej oddíl.“

V Karlíně cvičíme Aikido od roku 1997. Od té doby se u nás aikido učilo přes tisíc zájemců, od dětí po seniory. Naší hlavní snahou je, aby se cvičenci cítili po tréninku lépe než před ním. A podle toho také vedeme tréninky, máme odpovídající zázemí, organizujeme celý chod a život dojo včetně společných akcí.

Přijďte si k nám zlepšit svoji kondičku a náladu.

Rozvrh hodin

Aikido Karlín spolupracuje s Městskou částí Praha 8. Děkujeme jí za podporu.

MČ Praha 8

Ondřej Malina 6. dan

Vede večerní tréninky a víkendové semináře v ČR i v zahraničí.

S cvičením Aikido začal v roce 1987 a od roku 1993 jej i vyučuje. V letech 1993 až 2003 byl prezidentem České federace Aikido. Své Aikido rozvíjí i během zahraničních stáží, v Japonsku byl zatím pouze desetkrát.

Dlouhodobě se také věnuje lednímu hokeji, filmovému kaskadérství, jízdě na koni, potápění. Prováděl většinu stavebních úprav v Aikido Karlín, zvláště po povodních v roce 2002.

+420 777 881 666
malina.ondrej@volny.cz
https://www.facebook.com/ondrej.malina.98

Ondřej Malina
„Champion ni naru niwa renshu shika nai“
Bohouš Vaněk

Bohumil Vaněk 5. dan

Aikido cvičí od roku 1993 a od roku 2022 je nositelem 5. danu. Vyučuje ranní a polední tréninky. Vede i tréninky dětí a soukromé (individuální) lekce.

+420 604 272 130
bohousvanek@seznam.cz

Technika aikido není útok a bum – partner leží. Již císař Josef II. říkal Mozartovi na jednu z jeho oper: „pěkné, ale příliš mnoho not drahý Wolfgangu“, „Ano, Vaše jasnosti, ale všechny na svém místě“, odvětil Mozart. Tak je to i aikido s technikami. Skládají se z mnoha střípků, které nelze vynechat ani přeskočit.