Výroční tričko ČFAI

Vyberte si a do 31. května 2022 zaplaťte Výroční tričko k 30 letům ČFAI. Střih triček je UNISEX, obzvláště dámy, vyberte si pečlivě správnou velikost podle přiložené tabulky (běžné dámské S je velikostně v půlce mezi Unisex S a M). Velikosti triček jsou k vyzkoušení v dojo.

Výroční Tričko a jeho cesta

Zadáním bylo vytvořit reprezentativní tričko ČFAI k jejímu 30tému výročí. Symbolika, významy a design výsledného trička by tomu měly tedy odpovídat. Výroba včetně designu (3 týdny a 3 dny!).

V přední části je oficiální znak a to na srdci.

Na zádech je kaligrafie aikido psaná v KANJI stylem Jiu waza / free style. To proto, že cfai sdružuje různé styly a interpretace i školy aikido (nebo alespoň v tomto duchu byla federace založena). Vznik a tvorba této kaligrafie je vlastně samostatným příběhem. Myšlenka nápisu ve freestajlu byla už od začátku, ale hledali jsme osobu, která ji vytvoří. Nechtěli jsme plagiátorovat na netu. Navíc tam stejně takové kaligrafie nejsou. Postupně někteří mistři kaligrafie řekli, že tento styl neprovozují, někteří slíbili kaligrafii, ale jen slíbili. Další kaligrafii opravdu zkusili vytvořit. Byly to nádherné nápisy, stále však klasické. Mohli jsme dokonce použít již hotovou soukromou kaligrafie z dojo. Ta prý však nevyzařuje dobré vibrace… Cesta se uzavřela až s pomocí přátel z Japonska. Dostali jsme nápis aikido v KANA (viz obrázek) a v KANJI a až z Japonska. Výsledný nápis bude na zádech propojený s červenou číslovkou 30. Tato červená má přesný odstín jako barva slunce na japonské vlajce. Symbolizuje tedy vztah k Japonsku.

30 let už existuje značka ČFAI a nositelé trička ji reprezentují = proto forma dresu.

Bílá barva trička - je barva neurčitá, nejistá, spojená s představou nevinnosti a čistoty, osvobození, absolutní svobody, nových začátků…. Je také symbolem perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Navíc je to nejvhodnější podklad pro použití více barev najednou.

Výrobce má bohužel tato trička pouze ve formátu Unisex.